Драги суграђани и гости Вучја
изузетна ми је част што вас испред Савета месне заједнице Вучје позивам на сутрашње званично отварање нове купалишне сезоне у прелепом кањону реке Вучјанке. Наш бисер природе, који је проглашен за Споменик природе – Кањон Вучјанке, спреман је да прими прве купаче и туристе након завршених припремних радова и чишћења корита реке.Посебно ми је задовољство што ће сутрашњем отварању присуствовати високи званичници Града Лесковца, чија нам подршка омогућава да из године у годину унапређујемо овај простор. Поред њих, очекујемо и бројне госте из јавног, културног и спортског живота нашег региона. За ову сезону смо урадили све како би боравак на купалишту био максимално пријатан, али пре свега безбедан.
Радно време: Купалиште ће радити сваког дана од 10 до 18 часова.
Безбедност: Професионална спасилачка служба дежураће континуирано током радног времена.
Брана: Прецизно и безбедно регулисање нивоа бране поверено је специјализованој фирми „ХСВ“ из Власотинца.
Пратећи програм: Поред уживања у води, сутра припремамо културно-уметнички програм локалних друштава, као и пратеће рекреативне активности за најмлађе посетиоце. Посетиоци такође могу обићи и уређени видиковац „Соколица“.
Велико хвала локалној самоуправи и градоначелнику др сци. мед. Горану Цветановићу на континуираном улагању у модернизацију и очувању овог простора.
Апелујем на све посетиоце да уживају у води и природним лепотама, али и да се понашају одговорно, чувају животну средину и поштују упутства спасилаца.
Добродошли у Вучје!
Зоран Николић